Тип статті
Рубрика
Анотація
Мета роботи — вивчення особливостей когнітивного функціонування пацієнтів з різними видами алопеції, для розуміння мішеней медико-психологічної реабілітації цього контингенту.
У дослідження були включені 153 жінки з діагнозом дифузна алопеція. Залежно від стану психічної сфери і ґенезу алопеції, сформовано 6 підгруп: хворі на метаболічну алопецію без ознак психічної дезадаптації (ПД) — Г1-1 (30 пацієнтів), на метаболічну алопецію з окремими ознаками ПД (група ризику) — Г1-2 (9 пацієнтів), з метаболічною алопецією і наявністю розладів адаптації — Г1-3 (6 пацієнтів); хворі на змішану алопецію без ознак ПД — Г2-1 (15 пацієнтів), зі змішаною алопецією з окремими ознаками ПД (група ризику) — Г2-2 (64 пацієнти) та зі змішаною адаптацією і наявністю розладів адаптації — Г2-3 (29 пацієнтів).
Ураженість пацієнтів з алопецією порушеннями когнітивного функціонування є значною і більш суттєвою — у пацієнтів зі змішаною алопецією.
Найпоширенішою симптоматикою у когнітивній сфері є швидка втомлюваність, зниження працездатності та порушення концентрації уваги. Як у пацієнтів з метаболічною, так і зі змішаною алопецією, когнітивні порушення частіше виявлялися у пацієнтів з розладами адаптації і рідше — у пацієнтів групи ризику та без ознак ПД. Водночас закономірності порушень когнітивного функціонування при алопеції мають складний нелінійний характер і потребують подальшого вивчення.
Перспективи подальших досліджень пов’язані з пошуком зв’язків когнітивних порушень при різних формах алопеції з різними клінічними та психосоціальними чинниками, а також з розробкою персоналізованих заходів корекції когнітивних порушень в структурі медико-психологічної реабілітації пацієнтів з алопецією.
Сторінки
Рік / Номер журналу
Перелiк використаної лiтератури
Науково-практичний медичний журнал
ДУ «ІНПН імені
П.В. ВОЛОШИНА
НАМН УКРАЇНИ»