Тип статті
Рубрика
Ключовi слова
Анотація
У процесі роботи вивчено клінічну феноменологію та розроблено комплексну систему терапії психічних розладів у осіб, які перенесли COVІD-19.
Встановлено, що клінічна картина психічних розладів у обстежених хворих представлена депресивним (29,1% хворих), тривожним (33,4%), астено-невротичним (24,2%) та когнітивним (13,3%) синдромокомплексами, та описано їх феноменологію.
З урахуванням отриманих в процесі комплексного обстеження даних розроблено персоніфіковану систему корекції психічних розладів в осіб, які перенесли COVІD, що включала використання фармакотерапії, психотерапії та психоосвіти.
Психофармакотерапія полягала у диференційованому використанні антидепресантів SSRIs та SSRIs, небензодіазепінових анксіолітиків, короткого курсу бензодіазепіну. Психотерапевтична програма передбачала диференційоване використання: когнітивно-поведінкової терапії, біосугестивної терапії, психодинамічної психотерапії арттерапії, тренінгу соціальних навичок, десенсибілізації, midfullness, релаксаційних вправ та когнітивного тренінгу.
Аналіз клінічних результатів використання розробленої програми персоніфікованої терапії психічних розладів в осіб, які перенесли COVІD-19, довів її ефективність. На тлі застосування розробленої програми відзначено позитивну динаміку психічного стану, швидку редукцію тривожно-депресивної та астенічної симптоматики, поліпшення когнітивних функцій, формування адаптивних типів ставлення до хвороби та підвищення якості життя осіб, які перенесли COVІD-19.
Сторінки
Рік / Номер журналу
Перелiк використаної лiтератури
Науково-практичний медичний журнал
ДУ «ІНПН імені
П.В. ВОЛОШИНА
НАМН УКРАЇНИ»