Тип статті
Рубрика
Ключовi слова
Анотація
Ситуація воєнного конфлікту та вимушеного переселення є надзвичайним стресом. Проблема внутрішньо переміщених осіб є однією з найгостріших для України. Різка зміна життєвого стереотипу, розрив звичних стосунків, втрата роботи, матеріальні та побутові проблеми спричиняють розвиток емоційно-психологічних симптомів та перенапруження адаптаційних систем людини. Все це призводить до формування психічних розладів.
Мета роботи — розроблення комплексної програми терапії тривожних розладів у вимушених переселенців на підставі досліджування клініко-психологічних та патопсихологічних закономірностей їх формування.
Для досягнення поставленої мети проведено комплексне обстеження 93 вимушених переселенців, хворих на тривожні розлади, обох статей, віком 20—55 років.
Усі пацієнти отримували регламентовану психофармакотерапію відповідно до кличних протоколів. З метою оцінення ефективності розробленої в процесі роботи комплексної програми лікування та реабілітації вимушених переселенців з тривожними розладами поділено на дві групи: терапевтичну групу — 55 хворих, які брали участь у терапевтичній програмі, розробленої за результатами власних досліджень, та групу порівняння — 38 хворих, які отримували стандартну регламентовану терапію в медичному закладі.
Проведене дворічне катамнестичне дослідження підтвердило ефективність розробленої персоніфікованої системи терапії тривожних розладів у вимушених переселенців. У 67,2 ± 1,6 % обстежених терапевтичної групи та 27,9 ± 1,2 % групи порівняння встановлено стійку позитивну динаміку психічного стану, стабілізацію фону настрою та поліпшення ефективності соціальної адаптації до вимушених умов життя.
Сторінки
Рік / Номер журналу
Перелiк використаної лiтератури
Науково-практичний медичний журнал
ДУ «ІНПН імені
П.В. ВОЛОШИНА
НАМН УКРАЇНИ»