Тип статті
Рубрика
Ключовi слова
Анотація
Першопричини обсесій у дітей, як з розладами шизоформного, так і з розладами невротичного спектра, доволі широко варіюються, і ідентифікувати їх не завжди є можливим. Проте варто відзначити, що у дітей з невротичними розладами обсесій частіше виникали як наслідок патологічного впливу особисто значущих чинників, тоді як у дітей з розладами шизоформного спектра пусковими для маніфестації обсесієформної симптоматики зазвичай були чинники, не пов’язані з життєвою ситуацією, особистістю та системою відносин хворого. У дітей з емоційно-поведінковими розладами першопричиною обсесій завжди була психотравматизація.
Структура обсесій у дітей з розладами шизоформного спектра завжди була «калейдоскопічною» — мінливою та мало залежною від зовнішніх обставин. У дітей з невротичними розладами переважала «растрова» структура обсесій — така, що плавно видозмінювалася від початкової тематики нав’язливостей. У дітей з емоційно-поведінковими розладами переважала «монотонна» тематика обсесій — незмінна протягом усього періоду захворювання, що відображає початкову психотравматизацію.
Компульсії, що супроводжували появу obsessives переживань у хворих на шизоформні розлади, зазвичай потребували термінової реалізації, та не могли бути відтерміновані навіть з огляду на наявність сторонніх спостерігачів. Хворі на розлади невротичного спектра мали істотно більший контроль за компульсіями та здебільшого могли редукувати їх або відкласти до більш слушного моменту, наприклад, коли вони залишаться наодинці. У дітей з емоційно-поведінковими розладами компульсії завдяки їх клінічної суті (нав’язливі спогади) часто були непомітними для оточення.
Сторінки
Рік / Номер журналу
Перелiк використаної лiтератури
Науково-практичний медичний журнал
ДУ «ІНПН імені
П.В. ВОЛОШИНА
НАМН УКРАЇНИ»